Едноставен рецепт: Колач со јаболка и ореви

27 ноември, 20130
22

Состојки:

3 јајца

1 чаша шеќер

2 чаши ореви

1 чаша гриз

1 прашок за пециво

½ чаша масло

3-4 рендани јаболка

½ чаша млеко

1 лажица какао во прав

Подготовка:

Изматете ги јајцата со шеќерот, додадете масло и млеко, јаболка, гриз со прашок за пециво, ореви и какао во прав. Смесата исипете ја во подмачкан и поросен со брашно сад за печење и печете го колачот на 200 степени околу 30 минути. Печениот колач по желба можете да го украсите со ореви или чоколаден прелив, но и не мора ништо од тоа, доволно е вкусен и така.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit