Експрес мафини во филџан

6 декември, 20130
26

Состојки:

4 лажици брашно

4 лажици шеќер

2 лажици какао

1 јајце

3 лажици масло

3 лажици млеко

Подготовка:

Се мешаат брашното, шеќерот и какаото во чаша за чај.

Се додава едно јајце и треба добро да се измати.

Додадете млеко и масло и уште еднаш добро измешајте.

Се пече во микробранова на највисока температура 3 минути.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit