Elie Saab есен – зима 2013

28 мај, 20130
3

Ели Саб е познат по своите гламурозни фустани кои ги носат познатите дами ширум светот…

Новата колекција за есен-зима 2013 малку е поразлична од претходните. Саб кој покрај фустаните кои ќе бидат носени по црвениот тепих креирал и практични парчиња гардероба. Тесни здолништа, корсети, јакни, коктел фустани. Црна, тегет и темно виолетова се боите кои преовладуваат во колекцијата, освен неколку жолти и бели комбинации.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi