Фаворитите на американската мода

4 јуни, 20130
11

Пред некој ден во Њујорк почна доделувањето на наградите од страна на Сојузот на модните дизајнери каде лидерите во светот на модата добија признание за својот досегашен труд и достигнувања. Со специјална награда за врвни постигнувања се здоби Вера Ванг. Џек МакКалах и Лазаро Ернандез од Проенца Шулер ја освоија наградата за женски дизајнер на годината.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi