Го кажаа судбоносното ‘да’ во најстрога тајност – на Карибите!

2 јануари, 20130
agjlina

Ако се за верување медиумските написи, еден од најпопуларните холивудски двојки денес конечно стапија во брак.

Поточно, според DailyMail, Бред Пит и Анџелина Џоли се венчале и тоа на Божиќ. Церемонијата наводно е одржана на Карибите, Туркс и Каикос.

Paradise: A lavish swimming pool in the private Parrot Cay estate on the Turks and Caicos islands

Двојката ги поминува новогодишните и божиќните празници на споменатите острови, во приватен ресорт ‘Parrot Cay’, а биле сместени и во вилата на познатата пријателка Дона Каран. Со Бред и Анџелина се и нивните шест деца, родителите на Бред, Џејн и Вилијам, братот Даг и сестрата Џули.

Треба да се напомене дека ова не се медиумски шпекулации, туку на почитуван британски магазин, па се надеваме дека написот во овј случај е вистинит.

Венчавката на познатата двојка се шпекулира откако Бред и Анџелина официјално се верија, во април минатата година. 49-годишниот Пит и 37-годишната Анџелина заедно се седум години, а изгледа дека најпосле ја крунисале својата љубов!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber