Големиот задник показател за висока интелигенција

30 декември, 20130
10

Научниците од Оксфорд извршиле неколку интересни истражувања кои ја преиспитувале врската помеѓу женските облини и коефициентот на интелигенција. Резултатите од ова необично истражување покажале дека жените со поголем задник од просек се поинтелигентни и имаат поголеми шанси да создадат интелигентно потомство.

Освен што овие жени се поинтелигентни, се испоставило и дека се поздрави од жените со мал задник. Иако е најдобро да немате вишок масти во телото, ако веќе ги имате, најдобро би било да бидат распоредени во задникот и колковите. Зошто? Бидејќи жените со облини имаат пониско ниво на холестерол во крвта и нивниот организам полесно ја преработува гликозата што што резултира во намален ризик од појава на дијабетес и болести на срцето и крвните садови.

Затоа, ако имате голем задник, не грижете се – вие имате поголеми шанси да бидете здрави, а освен тоа, никој не би требало да се срами да си ја покаже интелегенцијата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit