Хитот “Get Lucky“ во изведба на руската полиција!

11 ноември, 20130
8

Момците (а и нешто постари момци) од хорот на руското Министерство за внатрешни работи направиле прилично добра верзија на песната “Get Lucky“ или мегахитот на Дафт Панк, Фарел Вилијамс и Нил Родригез. Верзијата е изработена на повеќе од пристоен англиски јазик, а музичкото видео потсетува на холивудската филмска продукција исполнета со гламурозна светлина.

httpv://www.youtube.com/watch?v=P08B_lBUL0E

Ова не е прв пат од Русија да се појават слични работи – погледнете ја верзијата за песната “Skyfall“ во изведба на хорот на руската армија:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit