Изгубил 10 килограми за само 24 часа!

16 ноември, 20130
9

Ако веќе со години водите битка со килограмите, методата на 28 годишниот Рос Едглеј можеби ќе ви изгледа привлечно. Но станува збор за опасен експеримент, кој не се препорачува!

Диета, тренинзи, диуретици

Едглеј 24 часа не конзумирал ни вода ни храна и денот го поминал во тренинзи облечен во костим за интензивно потење, во сауна и солена купка која функционира така што дополнително извлекува течности од организмот.

50% од нашето тело е вода. Што значи дека од моите 95 килограми, 47 килограми се вода – изјавил Едглеј и нагласил колку неговиот експеримент е опасен.

Користел доста природни диуретици како што се витамин Ц и кофеин со цел телото да се ативира и да исфрла повеќе течности. Иако тој ден испил само 100 мл вода, извршил мала нужда 20 пати.

Објаснува дека за 24 часа изгубил 10 килограми, но не станува збор за сало туку за течноти. За крај додава дека оваа техника ја користат супермоделите пред ревија, боксерите и џокеите пред натпревар.

mršavljenje

vaga

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit