Како да натераш некого да престане да пуши?

6 декември, 20130
10

Имате ли пријател, роднина или друга сакана личност што пуши? Би сакале да постои начин да ги натерате да престанат да пушат пред да стане прекасно? Начин постои! Денес ќе ви покажеме како можете некого да натерате веднаш да престане со пушење.

Едноставно, повторете се што ќе видите во ова видео пред пушачот и тој најверојатно би требало да престане да пуши. Доколку и самите сте пушач, оваа техника применете ја лично.

Никој не сака да ги гледа саканите луѓе како поради пушењето еден ден се разболуваат и како постепено се убиваат, така да, пред да стане прекасно, натерајте ги да престанат за нивно добро! Ќе ви бидат благодарни еден ден!

httpv://www.youtube.com/watch?v=6XiCLQFcIuE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit