Како максимално да исцедите лимон?

25 декември, 20130
23

Ние, а веројатно и вие, кога сакаме да исцедиме лимон го сечеме по ширина, а вистинска фора е да се исече по должина. Авторите на овој експеримент тврдат дека ќе добиете 2, па дури и 3 пати повеќе сок од лимонот ако го преполовите по должина и го исцедите. Секако, ја тестиравме фората и останавме пријатно изненадени  – полесно, дефинитивно повеќе, попрактично.

Плус микробранова…

Уште една брза фора: Ако лимонот тукушто сте го извадиле од фрижиер и сакате да го исцедите, повеќе сок ќе добиете ако неколку секунди го загреете во микробранова.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit