Како светот ја дочека Новата година?!

1 јануари, 20130
Со спектакуларни огномети точно на полноќ, светот и посака добредојде на 2013 година.
Од Њујорк преку Лондон до Сиднеј и Дубаи, шарените искри на небото означија нов почеток и нова надеж за подобра година.
Погледнете како светските метрополи ја дочекаа 2013.
Лондон
httpv://www.youtube.com/watch?v=u9oOVs1qnoI&feature=player_embedded
Њујорк
httpv://www.youtube.com/watch?v=OSB9ObADkdc&feature=player_embedded
Токио

httpv://www.youtube.com/watch?v=vnxgR1MpVgc&feature=player_embedded

Дубаи

httpv://www.youtube.com/watch?v=LO8G5jUp9KA&feature=player_embedded

Москва

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=M-yQwTaD–8

Берлин

http://www.youtube.com/watch?v=C8gyYb0YuFY&feature=player_embedded

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber