Каква година: Ова видео ќе ве натера да размислите за тоа како ви поминува животот!

9 декември, 20130
10

Луис Кол има добра причина своето видео да сподели со целиот свет.

Овој 30 годишен човек својата Јутјуб слава ја стекнал кога во 2011 година објавил различни видео записи каде можеме да видиме како јаде шкорпии и глувци.

Оваа година ја поминал шетајќи низ светот, документирајќи ги своите искуства и објавувајќи ги низ социјалните мрежи.

Иако неговото животно мото е малку банално “Уживајте во животот и живејте авантура“, компилацијата објавена во 2013 покажува дека тој го живее она што го проповеда.

Од друга страна, видеото многумина депримирало бидејќи ги натерало да сватат дека нивниот живот е монотон и без возбуда.

httpv://www.youtube.com/watch?v=0oPa3GJJDDA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit