Компанијата ZTE се вклучува во трката на смарт часовници

26 ноември, 20130
36

Се шпекулира дека Кинеската компанија која се проби на пазарот со паметни телефони, планира да пушти “паметни часовници” но со многу пониска цена од сите останати, за да може да доминира на пазарот.

Се очекува да се појави на пазарот веќе од следната година. Ќе бидат слични како веќе некои модели кои ги има, како Samsung Galaxy Gear, дизајнот ќе биде сличен, но со доста поефтина цена. ZTE се прославија со нивните модели како ZTE Source и Grand X. Исто така велат дека паметните часовници ќе можат да се врзат безжично со нивните телефони. Како што најавиле, за првпат овие модели ќе се појават во Кина а малку подоцна на американскиот и европскиот пазар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit