Компири со кајмак: Едноставен и ефтин оброк

15 ноември, 20130
18

Состојки:

1 кг компири

Сол

2 лажици кајмак

Павлака

Подготовка:

Компирот се лупи и се сече на дебели кришки. Обарете го за кратко, така да биде само пола сварен.

Потоа во една тепсија ставете 1 дл вода и малку масло, а компирот откако ќе го исцедите од водата, измешајте го со кајмакот и павлаката и посолете.

Се пече на 200 степени додека не добие златно кафена боја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit