Самсунг дизајнира мега таблет од 12.2 инчи

15 ноември, 20130
20

Во неколку наврати, Самсунг изјави дека дизајнираат таблет од 12.2 инчи. Колку што се дознава од Јужнокорејскиот производител, таблетот попознат како SM-P900 12.2 би требало да понуди многу висока резолуција од 2560х1600 пиксели, слично како Гугловиот Нексус 10, исто така дизајниран од Самсунг.

Исто така, Самсунг би можел наскоро да го претстави и својот нов Galaxy Ѕ5, откако моменталниот Galaxy S4 не ги исполнил очекуваните цели.

http://techglam.com/wp-content/uploads/2013/08/samsung-12-inch-tablet.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit