Летно и нискокалорично – Полнети домати

16 јули, 20130
21

Потребни намирници:

6 домати,

200 гр сирење,

2 јајца,

Кашкавал,

Маслинки,

Масло за јадење,

Бибер, лук,

Начин на подготовка:

Се сече капаче на секој од доматите и внатрешноста се вади. После тоа ставете ја внатрешноста од доматите да се згусти на оган.

Изматете ги посебно јајцата со сирењето, додадете малку масло, лук, исецкани маслинки. Измешајте се заедно и додадете ја смесата во сосот од домати.

Со таа смеса наполнете ги доматите и ставете ги да се печат на 180 степени. На крај поросете од горе со рендан кашкавал.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi