Луксуз и гламур: Најскапиот хотел во светот!

16 април, 20130
2

Двете најскапи модерни градби во светот се наоѓаат во Сингапур: Marina Bay Sands  проценет на 6 милјарди долари и Resorts World Sentosa  чија вредност достигнува 5,38 милјарди долари.

Првопласираната  Marina Bay Sands  се состои од хотелски комплекс со 2600 соби и казино, музеј во облик на лотос и највисокиот базен во светот  бидејќи се наоѓа на 55-от кат, 240 метри над земјата. Најниската цена за ноќ по особа е 419 долари.

Foto: .marinabaysands.com

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi