Луксузен пентхаус во Мајами

24 јануари, 20130
Penthouse-2006-Terrace

Пентхаусот во Мајами, каде што живееле многу познати личности како што се Мадона, Џим Кери, е продаден за 27 милиони долари …

Домот со гламурозен ентериер, се протега на повеќе од 600 метри квадратни. Се наоѓа на зградата „The Setai“, а поседува 4 спални соби, 6 бањи. Од секоја просторија има беспрекорен поглед на океанот. Пентхаусот поседува неверојатно дизајнирана тераса, со базен и џакузи.

Претходниот сопственик го купил овој апартман за 15 милиони американски долари во 2010 година. Во меѓувреме, тој го изнајмувал станот по цена  од 30,000 американски долари за ноќ.

LUKSUZNI PENTHOUSE U MAJAMIJU

LUKSUZNI PENTHOUSE U MAJAMIJU

LUKSUZNI PENTHOUSE U MAJAMIJU

LUKSUZNI PENTHOUSE U MAJAMIJU

LUKSUZNI PENTHOUSE U MAJAMIJU

LUKSUZNI PENTHOUSE U MAJAMIJU

LUKSUZNI PENTHOUSE U MAJAMIJU

LUKSUZNI PENTHOUSE U MAJAMIJU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber