Make up кој ниогаш не излегува од мода!

14 јануари, 20130
permanent-make-up-1
Стилот на шминкање наречен „мачкасти очи“ се враќа и оваа година како уште посилна тенденција. Наместо да користите само сива и црна, за да го постигнете овој неверојатен ефект, користете метални или пак сенки во боја по целиот капак во комбинација со ајлајнер.

Ќе ви треба многу остар молив или пак ајлајнер за создавање на ефектот мачкино око.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber