Машка психа: Фантазираат за плавуши, се женат со бринети

19 декември, 20130
25

Да, мажите сакаат плавуши, и овде нема простор за дискусија. Тие се тука да крадат машки погледи и воздишки и да ја хранат нивната фантазија. Сепак, само мал процент од припадниците на посилниот пол (16%) би се осмелиле да запросат девојка со руса коса. Затоа бринетите добиваат повисока цена на пазарот за брак, бидејќи дури 60% од мажите сакаат пред матичар да застанат со бринета.

Секако има и мажи за кои бојата на коса воопшто не е важна, бидејќи сметаат дека кога се работи за брак многу поважно е дали има љубов и разбирање, а не каква боја на коса има неговата избраничка.

Според студиите, мажите бринетите ги доживуваат како многу сензуални и склони да експериментираат во кревет, добри домаќинки, но истовремено и паметни жени кои умеат мудро да располагаат со финансиите.

Кога избираат жена за брак, мажите не гледаат само во бојата на косата. Од фризурата многу поважна им е убавата насмевка и бели заби, но и културно изразување и интелект.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit