Ме снимаа и ме тераа да се допирам меѓу нозе

16 февруари, 20130
tendi njuton

Патот до ѕвездите е тежок, а случајот на актерката Тенди Њутон е само еден од многуте случаи кои сведочат за злоставувањето во Холивуд.

Актерката ја стекна својата слава благодарение на улогите во филмовите “Mission impоssible”, “Chrash” и “2012″. Кога била тинејџерка доживеала многу трауматични искуства од страна на челните лица во холивудската индустрија. Еден режисер, кој Тенди не сакала да го именува, барал од неа да ги подигне нозете и да го допира своето меѓуножје. Актерката тогаш имала само 16 години и потребна и била помош за да успее во кариерата. Сцените во кои била присилена на разни настрани работи, дознала дека биле прикажувани на приватни забави.
-Ме тераа да се допирам меѓу нозете и да го замислувам мажот во кој сум заљубена – вели Њутн. Таа признава дека се чувствувала одвратно, но била многу млада и не знаела како да се однесува во професионално окружување. Да потсетиме, славната актерка Сузан Сарандон признала дека ја присилувале на секс, заради улога во филм.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber