Милјонер бара сопруга преку оглас!

5 април, 20130
9

Индискиот милјонер Диншах Вимадалал (69) платил 18 000 евра за оглас во весниците каде бара жена која сака да се омажи за него. Вимадалал вели дека неговата идна сопруга мора да биде слаба, да има помалку од 40 години и да нема деца.

„Имам повеќе од 40 години но сум млад по дух и многу активен маж. Мора да знаеш англиски јазик, да имаш основно образование, да бидеш спремна на возбудлив живот и да јадеш месо – пишува во рекламата со наслов: Тој е одличен дечко, дали сакаш да се омажиш за него?“.

Вимадалал кој има вила во Мексико, приватен авион, луксузни автомобили, јахти и мотори, вели дека до сега на огласот се јавиле 20 жени кои имале вишок килограми.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi