Мини пици со пршута

22 декември, 20130
8

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* 1 тесто за пица (готово)

* 280гр кашкавал

* 350гр пршута

* 200гр сос од домати

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Од готовото тесто исечете две или три кругчиња за пица, со големина според вкусот.
Круговите намачкајте ги со сос од домати.
Врз секој круг изрендајте кашкавал и ставете пршута.
Печете во загреана рерна на 220 степени околу 10 минути. По желба, пред сервирање ставете малку рукола.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit