Највкусните печени лепчиња

22 декември, 20130
7

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* 1 леб ( по можност домашен)

* 35гр оригано

* 40мл. маслиново масло

* сол по вкус

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Исечете го лебот на парчиња.
Подредете ги во малку подмачкана тава.
Полиете ги внимателно со маслиновото масло, посипете ги со оригано и сол по вкус.
Запечете ги малку во загреана рерна на 200 степени (околу 5-8 минути).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit