Модни гафови на деценијата

3 август, 20130
4

Некогаш сметани за модна катастрофа и носени само од пензионерите на плажа, во последно време влечките и сандалите со чорапи се вратија на сцена благодарение на ѕвезди како Дејвид Бекам, Џастин Бибер, Стив Тајлер, Сара Џесика Паркер…

Во групата на модни катастрофи спаѓаат и платформите за мажи претпочитани од Лени Кравиц…

Плишаните костими исто фигурираат во списокот со ужасни тенденции наменети за господата…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi