Најпознатите нудистички плажи во светот

4 август, 20130
VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100

Нудистичките плажи стануваат популарни 50-те години во Франција и од таму модата се шири во светот.

Погледнете кои се 10-те најпознати такви плажи во светот:

Литл Бич, Мауи, Хаваи

 

Рек Бич, Ванкувер, Британска Колумбија

 

Сан Онофре, Стејт Бич, Калифорнија

 

Кап Д’Аж, Франција

 

Халовер Бич, Франција

Аполо Бич, Флорида

Ханлан Поинт Бич, Торонто

 

Гинисон Бич, Њу Џерси

 

Самурај Бич, Австралија

 

Анд де Гранд Салин, Сејнт Бартс

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi