Најскапиот мобилен: Ајфон вреден 15,4 милиони долари!

12 април, 20130
7

Во кутија од чисто злато, декориран со 600 бели дијаманти и со еден огромен 26 каратен дијамант на местото на home копчето, со екран од сафир, ова е воедно и најубавиот смартфон што некогаш е произведен.

Ваквите телефони се изработуваат специјано за финансиската елита на кои им е важно да покажат колку пари имаат!

Foto: stuarthughes.com

Foto: stuarthughes.com

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi