Најубавото гнездо на Алпите

4 ноември, 20130
18

Опкружен со природа, во константната убавина на четирите сезони во швајцарските Алпи, Chedi Andermatt  e елегантно вгнезден  меѓу класичните ски-населби на Andermatt и е село на безвременски шарм во долината Урсен. Со релаксирачки два часа возење, возот од Цирих ги носи нашите гости директно до идиличното срце на Andermatt,спроти самиот хотел.

За првиот Швајцарски имот на GHM, Азијски бренд, синоним за стил, беспрекорна услуга и спокојство, го избраа познатиот архитект Jean-Michel Gathy да ги дизајнира овие 102 пространи соби и апартмани. Направени од традиционални материјали, како што се топлите дрва и природниот камен, се создава интимна и визуелно впечатлива средина. Покрај тоа има и други богати објекти, вклучувајќи го и ресторанот, јапонскиот ресторан, бар и дневна со винотека и библиотека за пури како и ин- ски во дневната соба. Комплетниот спа и велнес центар е за мирен и трансформирачкиодмор каде единствените уметнички карактеристики вклучуваат хидротермални бањи и два соседни базени наспроти зашеметчки отворениот алпски пејзаж.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit