Наскоро најбруталното ријалити: Голи во џунгла без вода и храна!

21 јуни, 20130
7

Во шоуто ќе учествуваат 6 парови кои ќе бидат однесени на пуст остров без храна, вода и облека вкупно 21 ден.

Новото ријалити шоу се вика “Naked and Afraid“ и ќе се прикажува на Дискавери. Иако шоуто наликува на Преживеан, во интерес на вистината е каде каде побрутално и поинтересно.

Емитувањето почнува во недела, а учесниците ќе бидат оставени на пуст остров без ништо што им е потребно за живот – нема да добијат ни облека, ни храна ни вода за пиење, па ќе треба да се снаоѓаат кој како умее и знае.

Goli u dzungli, diskaveri

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi