Навистина останала добра со бившиот – сега се едно големо среќно семејство!

8 февруари, 20130
jenifer lopez

Кој вели дека во светот на познатите не е лесно да се остане во добри односи со бившиот?

Поранешните сопружници Џенифер Лопез и Марк Ентони на целиот свет му покажаа дека и покрај разводот и понатаму останале во одлични односи.

Blended family: Jennifer Lopez and Marc Anthony poses with their new significant others, Shannon de Lima, back left, and Casper Smart, back third from right, at a birthday celebration for Marc's son, Cristian

Всушност, синот на Марк, Христијан, кој го добил од бракот со мисицата Торес, го прославил 12-тиот роденден! А на големата роденденска забава позирале сите: тато Марк Ентони со девојката Шанон де Лима, Џенифер Лопез со дечкото Каспер Смарт и нивните деца Макс и Еми. Се разбира, и славеникот Христијан позирал во средината на веселата дружина.

Proud: Jennifer tweeted the image on Thursday with this message, wishing Marc's son a happy 12th birthday

Џенифер Лопез на својот Твитер профил објавила фотографија со натпис: “Среќен роденден Христијан! Одлична забава!”.

Инаку, Џенифер Лопез и Марк Ентони својот седум-годишен брак одлучија да го прекинат во август 2011, но поради своите деца, четири-годишните близнаци Макс и Еми ќе се задржат на одлуката да останат блиски пријатели.

Then and now: Jennifer Lopez and singer Marc Anthony, pictured before their split in June 2011, left, and Jennifer with Casper Smart, right, on January 24Then and now: Jennifer Lopez and singer Marc Anthony, pictured before their split in June 2011, left, and Jennifer with Casper Smart, right, on January 24

Moving on: Marc poses with girlfriend Shannon de Lima on December 11, 2012

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber