Неверојатно вкусен десерт

14 март, 20130
12

Ова е десерт кој е вкусен исто толку колку што добро изгледа. Лесно се приготвува, не ви требаат кулинарски способности. Нема печење, нема грешки едноставно секогаш е погоден.

Потребни состојки:

Суви колачи кои се полнети со фил

Ореви или други јаткасти плодови

Овошје по ваш избор

Сладолед од ванила

Путер – растопен

Чоколада – растопена

 

Најпрво издробете ги колачињата. Потоа ставете го растопениот путер одозгора и промешајте.

Ставете ги во стаклен сад, во кој ќе го послужите десертот.

Ставете сладолед од ванила.

Потоа ставете ја растопената чоколада.

Одозгора ставете малку исецкани ореви.

На ред е овошјето.

Повторете ја постапката уште еднаш.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber