Кралското бебе ќе се вика Елизабет Дајана Керол

14 март, 20130
16

Кралскиот пар Вилијам и Кејт одлучиле дека нивната ќерка ќе се вика Елизабет Дајана Керол.

Елизабет по бабата на Вилијам, кралицата Елизабета Втора, а средните имиња ќе бидат дадени по нивните мајки, принцезата Дајана и Керол мајката на Кејт.

Иако се зборуваше дека кралскиот пар планира детето да го крсти Дајана, сепак се откажале од идејата бидејќи наводно тоа не и се допаднало на кралицата, која има право да го избере името за идниот наследник на круната.

Кралицата има апсолутно право да ги избира имињата на сите потенцијални наследници на круната, но нејзината одлука била причина за семејни конфликти. Вилијам се обратил за помош кај својот татко, но принцот Чарлс изјавил дека не сака да учествува во таа битка. Чарлс се изјаснал дека разбира зошто неговиот син сака да го избере името на неговата покојна мајка, но исто така знаел дека кралицата нема да го дозволи тоа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber