Нов скандал во Британија: Уште еден водеител на БиБиСи обвинет за силување дете

23 јануари, 20130
skandal

Британската полиција го обвини поранешниот водител на Би-Би-Си, 83-годишниот Стјуарт Хол, за едно силување и 14 случаи на сексуалнен напад, направени од 1967 до 1986 година.

Во обвинението се наведува дека Хол нападнал десет девојчиња на возраст од девет до 16 години, а силувал една 22-годишна девојка.

Поранешниот спортски коментатор на Би-Би-Си беше уапсен и ослободен со кауција, а на седми февруари треба да се појави пред суд.

Хол 50 години беше едно од заштитните лица на Би-Би-Си, познат по ексцентричните коментари на фудбалските натпревари, а мината година е одликуван со Орденот на британската империја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit