Нов тренд кој го освои светот! Дали сте слушнале за “Шатган свадба”!

8 јануари, 20130
weeding
Двојките во Америка, но и од други места, се’ почесто се одлучуваат на венчавки кои можеби на многумина не би им биле по вкус – по разменувањето на прстените, тие славењето го продолжуваат со пукање од огнено оружје.
NOVI-TREND-KOJI-JE-OSVOJIO-SVET-Da-li-ste-culi-za-Satgan-svadbe-FOTO-VIDEO
Ова е глетката на која сигурно ќе налетате ако се најдете во Лас Вегас, поточно во продавницата наречена “Ган Стор“, мешавина од продавница за оружје и мала капела.
Ваквите “венчавки со оружје“ многу брзо станаа популарни и покрај бројните напади со огнено оружје што ја потресоа Америка и ја растревожија јавноста која се залага за поостра контрола на купувањето на оружје, пишува “Дејли Меил“.
Меѓутоа, организаторите на овие венчавки тврдат дека немале двојки кои сакале да ги откажат венчавките и по бројните инциденти.
img
“Ние сме овде од две причини – поради тоа што луѓето се сакаат и поради тоа што сакаат оружје. Оружјето не мора да биде набљудувано само во негативен контекст. Ние нудиме позитивна енергија, тука нема никаква агресија или омраза која обично се поврзува со оружјето. Тоа е само добра забава за сите присутни“, изјавила свештеничката Емили Милер.
Двојките во Лас Вегас поради овие венчавки доаѓаат од различни делови од светот, а омилени оружја им се пиштолите и
АК47.
http://www.youtube.com/watch?v=WGOk4lY6FeM&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber