Оргинална рецепта за домашен еурокрем

13 март, 20130
8

Постојано се трудиме да се храниме здраво, избегаваме работи кои имаат многу конзерванси. Еурокремот е една од работите кои имаат многу конзерванси. Оние кои се по благото тешко можат да живеат без еурокремот. Ако сте еден од тие што обожавате еурокрем пред вас е рецептот кој ќе ве спаси од конзервансите и ќе ви пружи големо задоволство

Состојки:

300 гр цели непечени лешници

2 лажици какао

2 лажици шеќер во прав

Во блендер ставете ги лешниците и мелете ги (4-5 минути)  додека не станат кремасти. Потоа додадете го какаото и шеќерот во прав. По желба можете да ставите неколку капки пресно млеко, но не е задолжително за рецептот. И готово.

Имате домашен еурокрем или домашна нутела.

Уживајте во вкусот…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber