Ова е актерот кој ќе го толкува ликот на Фреди Мекјури!

12 декември, 20130
3

Британскиот актер Бен Вишо кој во последниот филм за Џејмс Бонд се појавува во улогата на Кју, ќе го толкува ликот на Фреди Мекјури во филмот кој ќе го режира Декстер Флечер.

Гласините дека Вишо ќе го толкува ликот на фронтменот на групата Квин, почнаа уште од моментот кога Саша Барон Коен го напушти проектот, а сега и официјално се потврдени.

Филмот за Фреди Мекјури го опфаќа неговиот живот од почетокот на кариерата па се до концертот одржан во 1985 година.

Printskrin: Youtube The Open Archive/version510

Foto: queenonline.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit