Ова е најсмртоносното морско животно! (видео)

20 декември, 20130
17

Кога би избирале помеѓу бела ајкула, морско коњче и вампирска лигња, кое животно од нив би го избрале за најсмртоносно? Сигурно дека нема вашиот избор да биде морското коњче. Но всушност токму тоа навидум невино животно е најсмртоносниот убиец во океанот.

Според некои проценки ова животно е поопасно и од ајкулата. Додека големата бела ајкула успева да убие 48% од својот плен, морското коњче е далеку поуспешно и неговиот резултат е 90%.

httpv://www.youtube.com/watch?v=6EJ6suviEnc

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit