Ова се 24-те најубави луѓе на светот!

27 ноември, 20130
7

Интернет сајтот “Beautifulpeople.com” дозволува само убави луѓе да се најдат на нивната страница. Лансирале календар за 2014 со најубавите сингл лица, мажи и жени, кои се изгласани од страна на читалтелите. Меѓу најубавите се наоѓа и србинката Бојана Раониќ.

Мажите и жените се избрани од 45 000 кандидати, а еден од критериумите за воопшто да се влезе во конкуренција е нивниот профил да биде прегледан најмалку од 12 000 корисници.

Американката Сатин (38) е победник во женска конкуренција, а интересно е дека победила доста помлади девојки и така докажала дека жените се како виното…

Foto: beautifulpeople.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit