Овие момчиња направија од детето со посебни потреби херој и ја расплакаа планетата!

6 ноември, 20130
28

Во едно основно училиште во Мичиген учениците направија одлична акција која буквално сите ги расплака, а воедно беше и одлична лекција по хуманост и за возрасните. Основците одлучиле да направат нешто специјално за своето другарче со посебни потреби, Ким Ора, да го направат херој на денот, а сето тоа беше изведено на спектакуларен начин.

Кит има потешкотии со учењето поради својата здравствена состојба и никогаш не го играл популарниот американски фудбал, иако присуствувал на сите тренинзи. Затоа неговите соиграчи одлучиле на една од утакмиците да го остварат неговиот сон.

“Искрено, мене претходно не ми паѓаше на памет од Кит да направам херој. Едноставно, бев како и сите останати, гледав да ми е убаво мене, и на моите блиски пријатели. Но оваа акција од мене направи човек кој им сака добро на сите“ – изјавува едно од другарчињата на Кит.

httpv://www.youtube.com/watch?v=0Ejh_hb15Fc

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit