Печена тиква со мед

28 декември, 20130
2

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* 2 чаши вода

* 1 чаша мед

* 1 тиква

* 1 чаша шеќер

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Измијте ја и исечете ја тиквата на парчиња. Излупете ја.
На дното на соодветна тава ставете го медот и шеќерот, а одозгора ставете ги парчињата тиква.
Ставете вода и печете во рерна на умерена температура додека водата изврие.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit