Направете вкусни грисини

28 декември, 20130
1

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* сол по вкус

* 10гр рузмарин

* маслиново масло по вкус

* 200гр тесто за пица

НАЧИН НА ПОДГОРОВКА:

Го растегнуваме тестото за пица во елипсоидна форма, со дебелина 1см.
Го сечеме на тенки ленти, ги мачкаме со маслиново масло, рузмарин и сол по вкус.
Ги ставаме во соодветен сад за печење и печеме додека да поруменат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit