Пет дизајнерски проекти – „направи сам“

13 март, 20130
18

Денес ќе ви покажеме како продуктивно да го пополните вашето слободно време, а за целта избравме неколку едноставни проекти кои секој може да ги направи во домашни услови и да создаде нешто од кое ќе има полза.

Проектите се вкупно 5. Почнуваме со првиот – одличен начин да направите фенси аксесоар за коса и при тоа изборот на украсите да биде според вашиот вкус:

Вториот проект –  декорација за вашите чевли:

Третиот проект –  декорација за кошула со украсни нитни:

Четвртиот проект – шнола за коса:

Петтиот проект – клуч за на врат:

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber