Пет години по неговата смрт, девојката на Тоше пред олтар!

29 јануари, 20130
tose

Андријана Будимир, долгогодишната девојка на покојниот Тоше Проески ќе застане пред олтар. После неговата смрт таа се повлече од медиумите.

– Андријана со својот иден сопруг веќе две години е во врска. Се верија во тајност. Јохан зад себе има еден брак и две деца. Врската со Андријана ја започна додека се уште беше оженет – открил за српски Курир извор од Македонија.

Поранешната ракометарка не се појавила на промоцијата на новата песна на Тоше која е објавена на неговиот 25-ти роденден, а нејзините пријатели тоа го оправдувале дека таа има бројни обврски.

– Секој ден има проби за новата сезона на емисијата „Танц со ѕвездите“. Веќе одамна е познато дека не е во најдобри односи со семејството на Тоше, па избегнува да го посетува неговиот гроб кога има полно медиуми и обожаватели, велат нејзините пријатели.

Без оглед што таа ќе се мажи, Андријана не го заборавила Тоше. На нејзината фан страница на интернет и понатаму стојат заеднички фотографии. Андријана беше долгогодишна девојка на трагично загинатиот пејач. По неговата смрт таа се повлече од медиумите.

budimir2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit