Пилешки крилца во мед

1 февруари, 20130
pileski krilca

Потребни состојки:

  • 3 лажици путер
  • лук
  • лажица ѓумбир
  • 16 пилешки крилца
  • 3 лажици мед
  • четвртина чаша ворчестер сос
  • 3 лажици соја сос
  • 3 лажици сусам

Начин на подготовка:

Истолчениот лук и ѓумбир издинствајте ги на путер. Додадете ги крилцата и динстајте уште три минути. Потоа додадете мед, ворчестер и соја сос, па пржете додека не се згусне и пилешките крилца не бидат готови. На крајот додадете сусам, измешајте и послужете.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit