По шест години пауза на сцена се враќа со синглот ‘Suit & Ties’

14 јануари, 20130
justin1

Чекавме шест години и сега Џастин Тимберлејк конечно се врати на музичката сцена. Токму како што им вети на фановите во видео клипот минатата недела, објавил нов сингл Suit & Tie, кој е дует со Џеј Зи.

Тимберлејк на својата фан страна напишал отворено писмо до фановите, во кое помеѓу останатото вели дека 2013 година ќе биде многу возбудлива и дека подготвува големи работи оваа година. Тој, исто така, откри дека неговиот нов албум, на кој работи од јуни 2012 година, ќе биде објавен за неколку месеци.

Преслушајте го камбекот на Џастин…

http://www.youtube.com/watch?v=e0HjWct4AjM&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit