Почувствувајте ja празничната Виена

3 јануари, 20130
viena

Откако прочитав неколку написи за Виена по Божиќ, ми стана јасно: таму дефинитивно знаат што е Божиќен дух. Разнобојни светилки, песни, мали тезги на кои може да пробате секакви закуски, или да се стоплите со чаша греано вино. Дури и Дедо Мраз во санката не носи толку свечено расположение, колку Виена.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber