Погледнете ја аудицијата на која Де Ниро е одбиен за “Кум“! (видео)

22 ноември, 20130
5

Фантастичниот Роберт де Ниро беше брилијантен во улогата на Вито Корлеоне во филмот “Кум 2“, за која подоцна доби и Оскар, меѓутоа тој на првата аудиција за овој историски филм се пријавил за улогата на Сони, а главниот режисер одлучил дека тој не е доволно добар за таа улога.

Наместо улогата на Сони, која била доделена на Џејмс кан, Де Ниро морал да го чека продолжението на филмот, а тогаш се појавил на новата аудиција и ја добил улогата со која се прослави себе си и филмот.

Режисерот Френсис Форд Копола за Де Ниро рекол дека е добар, но дека не може да толкува убиец каков што е Сони.

Погледнете како изгледала првата аудиција за “Кум“ во далечната 1972 година, кога Де Ниро бил одбиен:

httpv://www.youtube.com/watch?v=HFDE7tqTx0I

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit