Погледнете што се поседува Бил Гејтс

12 март, 20130
15

Познатиот бизнисмен и филантроп Бил Гејтс е еден од најмоќните луѓе на планетата, а неговото богатство е проценето на 67 милјарди долари. За разлика од автомобилите кои не му се особено интересни, претседателот на Мајкрософт е страствен колекционер на уметнички дела, скапоцени книги. Тој е сопственик на неколку слики чија вредност достигнува цифра од неверојатни 36 милиони долари.

Исто така тој е и сопственик на егзотичниот остров Grand Bogue Caye, ова е најголемиот остров од архипелагот Белиз и претставува импресивен рај на земјата. Го чинело нешто повеќе од 25 милиони долари.

На брегот од езерото Вашингтон се наоѓа неговиот дом, а претставува раскошна резиденција што се простира на 4600 м2. Целата резиденција е опремена со најсовремена технологија, а вредноста на овој ултра луксузен имот е поценет на повеќе од 200 милиони долари.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber