Поништена победата на Јужна Африка над Шпанија! (видео)

22 ноември, 20130
FUDBALERI ŠPANIJE SLAVE POBEDU

Фудбалерите на Шпанија го претрпеа првиот пораз на последните 17 натпревари во вторникот, бидејќи во пријателскиот натпревар изгубија од Јужна Африка со 1:0.

Меѓутоа тој натпревар нема да биде признат како официјален од страна на ФИФА поради техничка грешка, така да јужноафриканците нема да ги добијат планираните бодови кои се рачунаат на светската ранг листа.

Грешката ја направил селекторот на Шпанија, Висенте Дел Боске кој извршил седум промени, наместо договорените шест.

httpv://www.youtube.com/watch?v=JfmZt2x12hU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit