Потпечен карфиол со пармезан

30 декември, 20130
26

ПОТРЕБНИ СОСОТОЈКИ:

* 500гр карфиол

* 1/2 филџан пармезан

* сол

* бибер

ПОДГОТОВКА:

  • Загрееете ја рерната на 180 степени.
  • Премачкајте го садот за печење и рамномерно распоредете го претходно обарениот карфиол.
  • Ставете сол и бибер.
  • Печете во рерна околу 40 минути.
  • Отако карфиолот ќе се испече, поросете со пармезан.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit